Raven, Mick en Noud tijdens de Molenvencross.
Het eerste weekend van november stond in het teken van Halloween en Molenvencross. Voor zaterdagavond was een spannende route uitgezet in het donkere Stiphoutse bos. Onderweg schoot en vloog er van alles over je heen en voor je door. Gelukkig waren er ook enkele posten waar je even tot rust kon komen. Totdat je weer verder liep… Het gegil was in de verre omtrek te horen. Maar eenmaal terug binnen had niemand gegild en was niemand bang geweest. Gelukkig was begeleider Joep sterk genoeg om iemand uit zijn groepje bijna de hele route te dragen. Maar geschrokken of bang was niemand geweest. Alleen wie was nou die man met die zeis?
Mike tweede en Jorg derde op podium
Op zondag bij de Molenvencross zag het bos er heel anders uit. De zon scheen, de paden waren zichtbaar en niemand die je de stuipen op het lijf joeg. Het eerste startschot viel voor AtH eerder dan anders. Mike, papa van Mick, liep de lange cross. Mike finishte als 6e bij de mannen 40. Tegelijk met de korte cross 4740m, startten ook de mannen U20 en U18, waardoor negen AtH-ers tegelijk op het parcours liepen. De ronde had dezelfde afstand als vorig jaar, wel zat er toen een extra heuvel in omdat de lus om het ven niet gemaakt kon worden. Helaas moest Anouk stoppen vanwege een grote blaar die op begon te spelen. Datzelfde lot was Abel beschoren, die last van zijn bovenbeen kreeg. Jorg, die geen liefhebber van crossen is, liep niet zo ver voor Mike. In de tweede ronde kwam Mike dichterbij en passeerde Jorg op het laatste bospad. Jorg had hier geen antwoord op. Mike was 8 seconden sneller dan vorig jaar en werd 2e bij de mannen. Jorg werd net voor de streep naar de derde plaats bij de mannen U20 verwezen. Jorg kwam niet in de buurt van zijn vorig jaar gelopen tijd. Daarachter kwam Davy als vierde bij de mannen over de finish, hij was iets sneller dan vorig jaar. Marcel was zeer tevreden, geen pijntjes en bijna anderhalve minuut sneller dan vorig jaar. Dat gaat de goede kant op. Bij de U18 had Kevin het zwaarder dan vorige week. Adam, dacht dat hij niet helemaal fit was, bleef in het eerste gedeelte bij zijn vrienden Oscar en Chris. Maar gelukkig viel het mee en kon Adam harder. Hij finishte achter Kevin en was ook vandaag 50 sec sneller dan vorig jaar.
Junioren: Winst Dex en Sarah, Lieve tweede
Bij de vrouwen U18 waren de verschillen in de wedstrijd al snel gemaakt. Lieve liep op gepaste afstand van de latere winnares op een tweede plaats. Die positie kwam geen moment in gevaar. Minke gaf van tevoren aan dat ze al tevreden was als ze geen last van haar knie zou krijgen en de wedstrijd in een goed tempo vol kon houden. Minke zakte in de tweede ronde iets terug maar kan toch tevreden terugkijken. Elaiza, U16, wilde eigenlijk geen crossen lopen maar ze had onderhandeld. Uitkomst was dat ze wel mee zou doen. Elaiza finishte als 11e knap bij de eerste helft. Nina had er tijdens de ronde een 19e plaats uitgesleept. Die kwam niet meer in gevaar bij het opdraaien van het laatste bospad richting finish.
Bij de U14 liet Dex meteen zien wat hij van plan was: winnen. Hij voerde het veld van start tot finish zelfverzekerd aan. Op de finish bedroeg zijn voorsprong 18 seconden. Mart kwam achterin een groepje op de laatste bocht in het bos af. Hij kon het tempo nog opvoeren, passeerde binnendoor. Mart liep naar een keurige zesde plaats. Rond de tiende plaats liepen Mick, Noud en Raven, samen gingen ze uitmaken hoe de finishvolgorde zou zijn. De jongste van het stel, Mick eiste de 10e plaats op, op twee seconden gevolgd door debutant Noud. Daar weer 1 seconde achter finishte Raven als 12e. Sten wilde eigenlijk niet crossen, vandaag liep hij zijn tweede. Sten finishte vandaag voor jongens waar hij vorige week achter liep. Wellicht zien we hem volgende week weer.
Net als Dex was ook Sarah met een doel gekomen: als eerste over de finish komen. Ook zij nam gedecideerd de leiding en voerde het veld de hele tijd aan. Sarah’s voorsprong op de finish bedroeg negen seconden. Daarachter verraste Daphne alles en iedereen. Dapper mengde ze zich redelijk vooraan. Ze hield stand. Er draaide een groepje van drie meisjes het laatste bospad op. Daphne liep op een derde plaats. Toen de andere twee gingen versnellen, kon Daphne niet mee. Wel een keurige vijfde plaats voor een tevreden Daphne. Ook zeker tevreden was Philine, overgekomen van de pupillen, liep naar een zevende plaats. Sarah en Daphne waren 20 seconden sneller dan vorig jaar, Philine 1 minuut 17!
Pupillen: winst Bobby en Liselotte, Nienke derde
Bij de U12 maakte Elias het spannend. In het grote veld van 42 deelnemers liep hij als eerstejaars bij de eerste 10. Het bleef spannend tot op de finish. De nummers 8 t/m 10 finishten in dezelfde tijd. Elias kwam als eerste van deze drie over de finish: 8e! In dezelfde leeftijdsgroep bij de meisjes waren er 64 deelneemsters. Twee meisjes van Weert gingen voorop. Nienke en Merle volgden daar kort achter. Een stukje daarachter Lieve en Fien. In de hele groep meisjes zagen we Julia, daarna Eline en Lynn voorbij komen. In de laatste bocht van het bos zagen we dat het spannend werd. Nienke liep op een vierde plaats. Onder luide aanmoedigingen liep ze naar een derde plaats. Op het finishveld kwam ze eventjes op een tweede plaats maar werd net voor de finish weer ingehaald. Voor het eerst mocht Nienke het podium op. Lieve was een inhaalrace gestart maar de podiumplaatsen waren al te ver weg. Lieve werd 5e. Merle hield goed stand, werd onbedreigd 7e. Debutante Fien weerde zich uitstekend, finishte als 12e net voor Julia. Julia had zich tijdens de ronde knap opgewerkt naar een 13e plaats. Het verschil tussen Fien en Julia was slechts een seconde. Aan het gezicht van Lynn was te zien dat ze zich niet gewonnen gaf. Ze heeft tijdens de bosronde een flink aantal meisjes ingehaald, Lynn finishte als 33e. Eline was in het begin iets te hard gegaan wat haar aan het einde een beetje opbrak. Toch finishte Eline nog als 50e. Merle was 6, Lieve 30, Julia 34 en Nienke 51 seconden sneller dan vorig jaar.
Na zijn goede wedstrijd van vorige week zette Tim, U10 vandaag weer een prima resultaat neer. Als zesde passeerde Tim de finishlijn, slechts een seconde achter de vijfde plaats. Bovendien was Tim, onze kleine statisticus, 30 seconden sneller dan vorig jaar. Liselotte ging bij de meisjes wat feller van start dan anders. Daardoor hield ze aansluiting met de koploopster. Op het laatste bospad richting finish was het verschil klein. Liselotte zette aan en won met zes seconden voorsprong de wedstrijd. Nu het beloofde zakje chips nog! Amy was een stuk rustiger gestart dan vorige week. Dat werd beloond, ze hield de afstand nu goed vol. Amy werd zevende, gevolgd door haar clubgenote Fenna. Die op het laatst nog wel moest werken om de negende loopster achter zich te houden.
Bobby, U9 mengde zich na de start vooraan in het veld. Na zijn bosronde kwam hij als eerste het laatste bospad op. Hij moest wel doorlopen om de overwinning veilig te stellen, maar dat deed hij. Hij kwam trots vertellen dat hij gewonnen had, knap Bobby! Je liep 48 seconden sneller dan vorig jaar. Bij de allerjongsten liep Juna haar tweede cross van het seizoen. Weer met een grote lach en heel veel plezier. De herinneringsmedaille is verdiend.
De uitslagen vind je hier.