Lotte maakte (net als Sophie en Elaiza) in Eindhoven kennis met de 300 meter horden.

Lotte maakte (net als Sophie en Elaiza) in Eindhoven kennis met de 300 meter horden.

Na een aantal vroege wedstrijden ging op vrijdagavond het wedstrijdseizoen echt los met de baanwedstrijd van Eindhoven Atletiek. Er waren veel tevreden gezichten te zien op onze trainingsbaan. De komende week volgen nog veel wedstrijden.

Senioren en masters

Het trainingskamp van de Milagroep in het Italiaanse Massarosa had Davy en Mike goed gedaan. In de snelste serie op de 800m kreeg Mike weinig hulp. Solo en een stukje voor iedereen uit liep hij net boven de 2 minuten. Zijn PR net onder de 2 zal niet lang meer staan. Daarachter kon Davy bij een groepje aanpikken en op het laatste stuk nog goed doorgaan. Resultaat een PR-verbetering van meer dan vier seconden. Voor Davy komt de 2 minutengrens in zicht. Bij de masters probeerde Niels, M35 na vijf en een half jaar weer een 800. Vooraf ingeschat op 2:15 stopte de klok op 2:12,20. Een verbetering van het clubrecord van Sam Lavrijsen uit 2023 met meer dan zes seconden. Marcel, M40 blijft zich iedere wedstrijd verbeteren. Ook vandaag ging er weer 2,08 seconden van zijn eigen clubrecord: 2:23,81. Bij polshoog begon Marc, M45 op een aanvangshoogte wat een PR zou betekenen. Helaas miste hij drie keer. Een NM (No Mark!) in de uitslag. Nicky, V35 had zowel op de 100 als 200m al eens sneller gelopen dan vanavond.

U20 en U18

Dat geldt natuurlijk ook voor Sofie, U20 die blijft kwakkelen met haar fysieke gestel. Sofie is dit jaar op nul begonnen en noteerde betere tijden dan in maart. Lieve liep bij de U18 een nieuw PR op de 100m – 0,04. Op de 200m bleef ze er een paar tienden boven. Bij de jongens een nieuw PR voor Kevin -0,08 op de 100m. Baas boven baas was Adam. Hij liep maar liefst 1,28 sneller dan voorheen. Waar de Italiaanse zon al niet goed voor is geweest. Dat trucje herhaalde hij op de dubbele afstand: 2,81 sneller. Kevin was een beetje vermoeid waardoor hij zijn clubgenoot niet na kon doen.

U16 en U14, veel PR’s

Nina, U16 kwam op de 80m en 150m dichtbij haar beste tijden. Omdat Sophie, U14 graag een 300m horden wilde lopen, ging ze ook op de 150m in deze categorie van start. En hoe. In haar eerste 150m verbeterde ze het clubrecord van Nina Kersten uit 2025 met precies een seconde. Met 20,62 staat ze derde op de Nederlandse jaarranglijst. Ook haar debuut op de 300m horden leverde een prima tijd op: 50,85. Ook Lotte en Elaiza maakten hun debuut op dit onderdeel en nestelden zich in onze bestenlijst allertijden. Op de 80m bij de jongens bleven Raven en Mick een paar hondersten boven hun PR. Dex dook er 0,16 onder. Op de 150m herhaalde Dex dit, ditmaal 0,25 sneller. Mart deed daar een schepje bovenop -2,64! Op de 800m werden alle PR’s verbeterd: voor Mick was het een nieuwe afstand. The gang was op stoom: Raven liep 9,44 sneller, Mart 13,71. Maar de grootste verbetering van de hele avond kwam van Sten. Sten liep meer dan 44 seconden harder dan een jaar geleden! Bij de meisjes bleef Philine slechts 0,02 van haar PR, Sarah iets meer. Sarah pikte bij ver wel een nieuw PR mee. Philine debuteerde op de 800m, Daphne heeft al harder gelopen op deze afstand.

Er was ook een 800m voor pupillen. Fenna, Fien, Julia, Lieve, Liselotte, Lynn, Menno, Nienke en Thijmen maakten daarvan gebruik om te proberen hun tijd van vorig jaar te verbeteren.

De uitslagen vind je hier.

Reusel

Vorige week zaterdag liep Martin, M45 een sprintdriekamp in Reusel. Met de tijd op de 60m was Martin tevreden. In de regen en kou kon hij niet veel verwachten van de 100m. I.v.m. kramp dribbelde Martin de 200m uit.

De uitslagen vind je hier.

Herentals (B)

Ander weer was het de dag ervoor in het Belgische Herentals. Prima weer waarvan Jorg, U20 profiteerde op de 800m. In een mooie serie liep Jorg naar een nieuw PR. Hij liep 1,17 sneller dan precies een jaar geleden. Met 1:51,93 staat Jorg tweede op de Nederlandse jaarranglijst. 

De uitslag vind je hier.