Lotte loopt de 60m horden voor het eerst 'in driepas'.

Lotte loopt de 60m horden voor het eerst 'in driepas'.

Twee clubrecords en vier PR’s bij nationale indoor U15

De tweede dag van de nationale indoorwedstrijden voor de jeugd in Apeldoorn was voor de U15 en U16. Lotte mocht het spits afbijten op de 60m horden. Deze ging keurig in driepas. Ze verbeterde haar outdoor-PR maar buiten staat er wel een horde meer in de baan. Daarna waren onze ogen gericht op Nina die haar nieuwe werpschoenen in de kogelring ging testen. Nina verbeterde haar eigen clubrecord met 40 cm naar 7,65. Elaiza zette de positieve reeks door op de 300m. Maar net daarvoor kwamen Elaiza, Lotte en Nina in de catacomben Femke Pluim tegen. Natuurlijk kwam er een klein interviewtje gevolgd door een dansje, wat te zien is op instagram. Elaiza had als excuus dat ze naar de callroom moest. Elaiza liep op de 300m 2,55 sec. harder dan haar PR én een oud clubrecord uit de boeken. De 47,51 van Elaiza was 2,93 sneller dan de tijd van Lara Willems uit 2017. Van de rondbaan ging onze aandacht weer naar het sprintgedeelte. Zowel Lotte als Nina waren op de 60m al eens sneller geweest. Elaiza mocht de dag afsluiten op de 800m. Dat deed ze met succes. In een constant opgebouwde race verbeterde ze haar PR met bijna 18 seconden! En toen begonnen de onderhandelingen… Toen we uit de hal kwamen, voelden we hoe koud het buiten was. En dachten aan de crossers in Venray…

De uitslagen vind je hier.

Koude Vlakwatercross Venray

Het was erg koud bij de Vlakwatercross in Venray. Met nog twee crossen in de Limbracompetitie te gaan zijn in een aantal categorieën de eindklasseringen al zo goed als zeker verdeeld. In een aantal gevallen is het nog spannend.

Mannen korte cross

De korte cross telde weer meer dan 4000m verdeeld over 2 ronden. Terwijl Mike in de tweede ronde wat terug viel, ging Davy nog twee concurrenten voorbij. Davy was weer tevreden, hij liep dan ook een minuut sneller dan vorig jaar. Datzelfde presteerde Marcel die ook zijn directe concurrent voorbleef.

Junioren halen vijf podiumplaatsen binnen

Lieve, U18 en Sofie U20 gingen tegelijk van start voor hun 2 ronden, 3100m. Bij de doorkomst liep Lieve op een tweede plaats. In de tweede ronde werd ze ingehaald en kwam ze als derde te lopen. Het gat werd te groot om, ondanks een harde lange eindsprint, dicht te lopen. Een derde plaats voor Lieve die deze cross verkoos boven een training. Sofie ging aanvankelijk met Lieve mee maar moest Lieve laten gaan. Omdat ze niet wilde verliezen van tegelijk gestarte U16 jongens werd er nog flink gesprint op het einde. Sofie kwam bij de U20 als tweede over de finish.

Een dag na het veroveren van zijn Nederlandse indoortitel op de 600m liet Dex U14 zien dat hij ook kan crossen. Met grote voorsprong en gemak won hij deze cross en is hij winnaar van het eindklassement. Plaats 5 tot en met 7 werden opgeëist door zijn clubgenoten Raven, Mart en Sten. Raven was hard gestart met als doel voor zijn clubgenoot Mart te blijven, dat lukte vandaag. Al zullen de zware benen die Mart had van de indoorwedstrijd gisteren Raven wel geholpen hebben. Ook Sten ging Mart voorbij in de eerste ronde, maar Mart kon weer orde op zaken stellen. Sten die als zevende finishte blijft zich iedere wedstrijd verbeteren.

Net als Dex liet ook Sarah zien dat ze kan crossen. Na haar 3e en 5e plaats gisteren bij het NK won ook zij deze cross heel gemakkelijk. Ook vandaag was ze te sterk voor de andere meisjes. Ook Sarah heeft het klassement al gewonnen. Daphne ging iets te hard van start wat haar in de tweede ronde opbrak. Ook Daphne heeft gisteren aan twee onderdelen meegedaan met het NK. Ondanks dat werd ze knap derde. Ook is al zeker dat Daphne in het eindklassement op het podium gaat komen, dat had ze voor aanvang van het seizoen niet verwacht.

Twee podiumplaatsen voor de pupillen

Bij de jongens U12 ging het met Elias niet goed. Hij kreeg last van zijn voet, die hij vorige week blesseerde bij het voetballen. Thijmen, gisteren als supporter aanwezig in Apeldoorn, finishte bij de eerste helft. Lieve nestelde zich in de kopgroep die in de tweede ronde uiteen viel. Ze bleef aansluiting houden met de koploopster. Op de finish bedroeg het verschil slechts een paar seconden. Maar Lieve was zeer tevreden met haar tweede plaats. In de tweede ronde verloor Julia een plaats. Aan het eind moest ze flink aan de bak om drie meisjes achter zich te houden. Julia werd achtste. Lynn schrok bij de start en was daardoor laat weg. Ook de eindsprint die we normaal van Lynn zien, bleef vandaag achterwege. Lieve is zeker van een podiumplaats in het eindklassement. Nienke die nog maar vijf van de zeven meetellende wedstrijden heeft gelopen, kan nog op het podium komen.

Bij de U10 was Tim niet tevreden met zijn zesde plaats. In het eindklassement kan Tim met nog een paar goede wedstrijden op het podium komen. Liselotte liep als tweede in de wedstrijd maar kreeg onderweg buikpijn. Hierdoor viel ze terug naar een vierde plaats. De “boosdoener” van de buikpijn is bekend. Fenna had een flinke eindsprint maar de kinderen voor haar waren iets te ver weg om nog in te halen. Fenna werd achtste. Tien seconden later kwam Noël uit het bos op een tiende plaats. Ook Liselotte komt op het eindpodium van het klassement.

Bobby, U9 liep als derde, schoof door naar de tweede plaats. Op het laatste rechte stuk naar de finish kwam er een verpletterende eindsprint en klopte hij de koploper net voor de finish. Helaas heeft Bobby te weinig wedstrijden gelopen om in het eindklassement op het podium te komen. Vijfjarige Juna deed alle crossen mee en heeft er al 7 achter haar naam staan. De beloning volgt in Milheeze voor Juna als ze het podium op mag voor het algemeen klassement.

De uitslagen vind je hier.